Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndan anma programı

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Sütlüce’de Kore-Kıbrıs şehit ve gazilerini anma programı düzenlendi.

AK Parti İstanbul İl

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından “Kore’den Kıbrıs’a Hep Mazlumun Yanında” ismiyle şehit ve gazileri anma programı gerçekleştirildi. Sütlüce’deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Binası’nda gerçekleşen program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programa, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sevim Sayım Madak, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Serdar, İl Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu Başkanı Selman Enes Yücel, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları katıldı.

“Kan kardeş ve can dostu olmuşlardır”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sevim Sayım Madak programda yaptığı konuşmada, “Kore halkının huzuru, güvenliği ve uluslararası barışın tesisi için omuz omuza savaşan kahraman askerlerimiz Kore ile ilelebet sürecek bir dostluğun kurulmasını temin etmişlerdir. Ülkemizin kahraman evlatları, cesaretleri ve savaşçı kabiliyetleriyle destanlar yazarak kendi ifadelerine göre ‘kan kardeş ve can dostu’ olmuşlardır. Bundan tam 49 yıl önce bir sabah 31 bin 671 askerimizle gerçekleştirdiğimiz Kıbrıs Barış Harekatı ile askerimiz Kıbrıs’a ayak basmış, bütün Kıbrıs’ı barış ve huzura kavuşturmuştur. Gazilerimizin gelirine bakılmaksızın her birinin maaşları asgari ücret tutarında seviyeye yükseltilerek ödenmeye başladı. Ayrıca kamuda istihdam hakkı, faizsiz konut kredisi hakkı, ücretsiz seyahat hakkı, elektrik ve su indirimi, ek ödeme ve öğrenim yardımı gibi birçok yeni hak sağlanmış ve önceden var olanların da alanı genişletilmiştir” diye konuştu.

Programda “Bilinçli Anne Güçlü Aile” projesine yaptıkları katkıları dolayısıyla ilçe temsilcilerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Madak tarafından plaket takdim edildi.