Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Alaplı’da Mevlid-i Nebi Haftası konferansı düzenlendi

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde İlçe Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla konferans düzenlendi.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde İlçe

Zonguldak’ın Alaplı Kültür Merkezinde düzenlenen programa Alaplı Kaymakamı Selçuk Köksal, Belediye Başkanı Nuri Tekin, İlçe Jandarma Komutanı İbrahim Kuzgun, Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşların katıldığı program saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Hazırladığı sinevizyon gösteriminin ardından Alaplı Müftülüğü İlahi Korosu ilahiler seslendirdi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansın açış konuşmasını yapan Alaplı İlçe Müftüsü Dr. Yılmaz Çelik “İstikamet, Allah’ın emrini ve peygamberin sünnetini yaşama ilkesi demektir. Peygamberimiz veda hutbesinde buyurduğu gibi ’Size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu şaşırmayacaksınız. Bunlar Allah’ın Kitabı ve Peygamberimizin sünnetidir.’” dedi.

Program, protokol üyelerine gül takdimi ile sona erdi.