Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Alaplı’daki çocuk parkına deprem şehidinin ismi verilecek

Zonguldak’ın Alaplı Belediyesi tarafından alınan kararla, Hatay’ın İskenderun ilçesinde depremde hayatını kaybeden Sergen Mudanya’nın çocuk parkına ismi verilecek.

Zonguldak'ın Alaplı Belediyesi tarafından

Zonguldak’ın Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin başkanlığında yapılan Eylül ayı olağan Meclis toplantısında görüşülen, ‘İlçemiz Sahil Park’ta dolgu alanında yer alan çocuk parkına deprem şehidi Sergen Mudanya’nın isminin verilmesi görüşülmesi ’maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 6 Şubat tarihinde yaşanan depremlerin Türkiye’yi yasa boğduğunu belirterek, “6 Şubat sabahı Ülkemizi sarsan depremlerde birçok vatandaşımızı kaybettik. Bu kayıplarımız arasında İlçemizde yaşayan her kesimin çok sevdiği çok değerli genç kardeşimiz Sergen Mudanya hayatını kaybetti. Hepimizi çok üzdü. Çocukluğundan bu yana tanıdığımız sevdiğimiz bir kardeşimizdi. Alaplı Belediyesi olarak deprem şehidimiz Sergen Mudanya’nın adını yaşatmak için ailesi ile birlikte yaşadığı Taşbaşı Mahallesi’nin hemen arkasındaki Sahil Parkta büyük çocuk parkına onun adını vermeye düşündük. Ailesinin de görüşünü alarak Meclis toplantısında oy birliği ile karara bağladık. Sergen Mudanya kardeşimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Genç kardeşimiz başta olmak üzere tüm deprem şehitlerimizi, bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz; mekânları cennet olsun. Rabbim, milletimize ve insanlığa bir daha böyle acılar, doğal afetler yaşatmasın” dedi.