Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bartın Ak Parti İl Başkanı’nın oğlunun cenazesi defnedildi

Zonguldak’ın ilçesi Devrek’teki trafik kazasında yaşamını yitiren Ak Parti İl Başkanı Yaşar Arslan’ın oğlu Muhammet Ali Arslan son yolculuğuna dualarla uğurlandı.

Zonguldak'ın ilçesi Devrek'teki trafik

Zonguldak’ın Devrek ilçesi Çaydeğirmeni Beldesi’nde dün geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Bartın Ak Parti İl Başkanı Yaşar Arslan’ın oğlu Muhammet Ali Arslan’ın cenazesi, Zonguldak’tan memleketi Bartın’a getirildi. Bilalı Habeş Camisinde öğle namazının ardından son yolculuğuna uğurlanan Muhammet Ali’inin cenazesi, Asri Mezarlık’ta bulunan aile kabristanına dualarla son yolculuğuna uğrlandı. Cenazeye Bartın, Zonguldak ve Karabük’ten çok sayıda siyasetçi, bürokrat ile sevenleri, tanıdıkları ve yakınları da katıldı.

Cenaze töreni öncesinde Bilal-Habeş Camiye uğrayan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve Ak Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, camiye getirilen Muhammet Ali Arslan’ın tabutuna omuz vererek, bir süre cenazeyi taşıdı. Bakan Tunç, acılı baba Yaşar Arslan ve diğer yakınları ile görüşerek baş sağlığı diledi. Aileye Ankara’da yapılacak olan kabine toplantısı nedeniyle dönmek zorunda olduğunu belirten Bakan Tunç, aile ile yaptığı kısa görüşmenin ardından Bartın’dan ayrıldı.

Cenaze namazı her gün gittiği camide kılındı

Muhammet Ali’nin evlerinin yakınında bulunan Bilal-Habeş Cami’ye her gün gittiği ve çoğu günler ise 5 vakit namazını bu camide kıldığı ortaya çıktı. Hergün gittiği camiye son kez götürülen Muhammet Ali’nin cenazesi nedeniyle cami imamları da büyük üzüntü yaşadı. Muhammed Ali’nin tabutunun yanında bulunan ve ihram kıyafetleriyle çekilmiş fotoğrafı da dikkat çekti.

Öte yandan trafik kazasında hayatını kaybeden Muhammet Ali’nin, 2 gün önce arkadaşı Gökhan K. ile birlikte İstanbul’a motor almak için gittiği, yapılan pazarlıklar sonucu aldığı motorla birlikte Bartın’a dönerken trafik kazası geçirdiği meydana geldiği öğrenildi.