Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bartın Üniversitesi’ne Kazakistan diplomatlarından ziyaret

Bartın Üniversitesi’ni ziyaret eden Kazakistan’ın İstanbul Başkonsolosu ile Başkâtibi, Rektör Prof. Dr. Uzun’un ardından Kazakistanlı öğrencilerle görüştü.

Bartın Üniversitesi'ni ziyaret eden

Kazakistan’ın İstanbul Başkonsolosu Nuriddin Amankul ve Başkâtip Assylzhan Mirzaliyev eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve sosyal sorumluluk alanlarında yaptığı çalışmalarla her geçen dönem adını daha fazla duyurmayı başaran Bartın Üniversitesini (BARÜ) ziyaret etti. Kutlubey Yerleşkesine gelen Başkonsolos Amankul ve beraberindekiler ilk olarak BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ile görüştü. Yakın ilgileri dolayısıyla Rektör Uzun’a teşekkür eden Başkonsolos Amankul, öğrencilerin gelişimi için üniversite bünyesinde yapılan çalışmalardan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Rektör Uzun ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek BARÜ’nün bilimsel başarılarıyla birlikte sunduğu kaliteli eğitim ortamıyla sadece Türkiye’nin 81 ilinden değil dünyanın 72 ülkesinden öğrencileri bulunan büyük bir aile olduğunu vurguladı.

Rektör Uzun, “Yükseköğretim alanında öğrenciler için bir cazibe merkezi olan ülkemizin ilerleyişine büyük katkı sunuyoruz. Ortak geleceğimize değer katma hedefiyle yaptığımız çalışmalarla öğrencilerimizin iyi bir kariyer elde etmeleri ve donanımlı bireyler olmaları için güçlü akademik kadromuzla gayret gösteriyoruz. Tüm çalışmaların merkezine aldığımız gençlerimizle birlikte sürdürdüğümüz yolculuğumuzda yetkinliklerimizi her geçen dönem geliştiriyor ve birbirimizden öğrenerek ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkonsolos Amankul ve beraberindekiler daha sonra Kütüphane Konferans Salonunda Kazakistanlı öğrencilerle buluştu. Konuşmasına öğrencileri selamlayarak başlayan Amankul, iyi bir eğitim vurgusu yaparak çeşitli tavsiyelerde bulundu. Rektör Uzun ise uluslararası öğrencilerin gelişimi için büyük gayret gösterdiklerini kaydederek “Büyük bir aile olarak gördüğümüz Üniversitemizde akademik ve idari insan kaynağımızla tüm öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz. İnanıyorum ki öğrencilerimiz, sadece derslerle sınırlı olmayan öğrenme ortamımızda nitelikli bireyler olarak ülkelerine dönecek, bilimin ve erdemin ışığıyla insanlığı aydınlatacaklardır” diye konuştu.

Ziyaret karşılıklı soru ve cevapların alınmasının ardından günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.