Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bartın’da boğulmaktan kurtarılan kişi sayısı açıklandı

Bartın’da görevli cankurtaranlar tarafından bu yaz aylarında boğma tehlikesi ile karşı karşıya kalan 152 kişinin kurtarıldığı açıklandı.

Bartın'da görevli cankurtaranlar tarafından

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı cankurtaran ekipleri Mavi Bayraklı İnkumu’nda oluşturulan noktalarda boğulmaların önüne geçiyor. Yaz boyunca 09.00-20.00 saatleri arasında haftanın yedi günü 6 cankurtaran kulesi, 2 jetski, 1 Zodyak bot ve diğer ekipmanlar ile hizmet sunan cankurtaranlar vatandaşların sahil hattında güvenliğini sağladı.

1 Haziran Perşembe günü göreve başlayan 14 kişilik cankurtaran ekibinin görev süresi 30 Eylül Cumartesi günü itibariyle sona erdi. Ekipler, sezonun ilk gününden bugüne 152 kişiyi boğulmaktan kurtarırken, can kaybı yaşanmadı.

Görev alan personele başarılı çalışmaları nedeniyle teşekkür eden Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, bir kaç yıldır hiç can kaybının yaşanmadığını hatırlatarak, “Bartın Belediyesi olarak Mavi Bayraklı Tatil Beldemizde vatandaşlarımızın tatillerini en iyi şekilde geçirmeleri için ne gerekiyorsa yerine getirdik. Belediye hizmetlerinin aksamaması için canla başla çalışan tüm personelimize teşekkür ediyorum. Yaz ayı boyunca rutin Belediye hizmetlerimizin yanı sıra cankurtaran hizmetimizle de vatandaşlarımızın can güvenliğini sağladık. Boğulma olayları ile ilgili tedbirlerimizi de aldık. Boğulma vakalarına karşı İtfaiye Müdürlüğümüze bağlı oluşturduğumuz Cankurtaran ekibimiz 6 ayrı noktada 14 kişi ile hizmet verdi. Karadeniz’in incisi, Mavi Bayraklı tatil beldemizde son birkaç yıldır ölümlü vaka yaşanmamıştı. Allah’a hamd olsun bu yaz döneminde de can kaybı yaşanmadı” diye konuştu.