Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bolu’da verimli seracılık için teknik ekiplerden destek

Bolu’da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli teknik ekipler tarafından seralarda verimli üretim için kontroller sürüyor.

Bolu'da İl Tarım ve

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik elemanları tarafından seralarda denetim ve kontrol çalışmaları devam ediyor. Sera içerisinde çiftçilerin, yüksek verimli, sağlıklı ve kaliteli ürün elde etmesi için, il müdürlüğü ekipleri tavsiyelerde bulunuyor. Çiftçilere kültürel, kimyasal, biyoteknik mücadele yöntemleri ve pazara çıkarmadan önce önemli olan son ilaçlama ile hasat arasındaki süre hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı.

“Kontrol ve denetim çalışmalarımız aralıksız devam ediyor”

Konu hakkında açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Ar, “Birim alandan yüksek verim elde etmenin yanında mevsimsel şartların dışında ürün yetiştirme alternatifi ile günümüzün gözde yetiştiricilik alanlarından biri olan seralarımızda kontrol ve denetim çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Yüksek verim elde etmenin yanında kaliteli ve sağlıklı ürün elde etmek için bitkilerimizin de sağlıklı ve hastalıklara karşı dirençli olması önem arz etmektedir. Bu şuurla yaptığımız kontrol çalışmalarımızda üreticilerimize hastalık ve zararlılarla ilgili detaylı bilgilendirmeler de teknik personelimizce yapılmaktadır. Ziyaretlerimizde kültürel, kimyasal, biyoteknik mücadele yöntemleri ve pazara çıkarmadan önce son derece önemli olan son ilaçlama ile hasat arasındaki süre hakkında detaylı bilgilendirmeler yapılmaktadır. Üreten Bolu’muzun üreten çiftçilerinin ürünleri bol, kazançları bereketli olsun” diye konuştu.