Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bolu’daki tezgahlarda hamsi fiyatında büyük düşüş

Bolu’da av yasağı’nın sona ermesiyle birlikte 1 Eylül’den itibaren balıkçı tezgahlarında satışa sunulan hamsinin fiyatı 120 liradan 80 liraya düştü.

Bolu'da av yasağı'nın sona

1 Eylül’de balık sezonun açılmasıyla birlikte, pazar tezgahlarında balıklar yerini aldı. Sezonun açılmasının ilk gününde tezgahta 120 liradan yerini alan hamsi, 40 lira düştü. Bolu’da tezgahta 70-80 lira arasında satılan hamsi, vatandaşların en çok tercih ettiği deniz ürünlerinin başında geldi. Balıkçılar bu sezon hamsinin bol olduğunu ifade etti.

“Hamsi bol bu sene”

Hamsinin bol olduğunu dile getiren Balıkçı Hakan Yıldız, “Balık sezonu iyi, güzel açtık bu sene. Hamsi, bol bu sene. Palamut yapamadık bu sene az çıktı. Geçen sene de palamut boldu. Bu sene palamut çok az, daha tezgahlara düşmedi. Bu sene hamsi senesi olacak gibi. Şu an da bu mevsime göre durum iyi. Hamsi sezonun başından beri tezgahlarda oluyor. 120 lira gibi bir fiyattan açtık bu yıl hamsiyi, şu an 70-80 lira bandına kadar düştü. Biraz daha düşebilir ama çokta aşağıya düşeceğini tahmin etmiyoruz. Çünkü belli bir masraf var. Ama belli de olmaz 50 liraları görür diye umut ediyoruz” diye konuştu.

“Vatandaş balığı özlemiş”

Diğer besinlere göre hamsinin fiyatının uygun olduğunu ifade eden Yıldız, “Vatandaşın talebi şu an iyi. Şöyle söyleyeyim, tabi piyasa malum vatandaş zor durumda zaten. Balık biraz daha uygun gibi diğer besinlere göre. O yüzden biraz talep görüyor. Mevsimimize göre talep var. Vatandaş balığı özlemiş” dedi.