Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çaycuma’da 3. yol koşusu hazırlıkları tamamlanıyor

Çaycuma’da 3 Eylül’de gerçekleştirilecek koşu için hazırlıklar devam ediyor. Koşu bu yıl “Spor Kentinde, yüzüncü yılında Cumhuriyetimiz için koşuyoruz” temasıyla yapılacak.

Çaycuma’da 3 Eylül’de gerçekleştirilecek

Çaycuma Belediyesi’nin 3 Eylül Pazar günü “Yüzüncü yılında Cumhuriyetimiz için koşuyoruz” temasıyla gerçekleştireceği yol koşusu için tüm hazırlıklar tamamlanıyor. Parkurda gerekli düzenleme ve onarımların yapılmasının ardından yön ve kilometre tabelaları da hazır hale getirildi. Son olarak etkinlikte görev alacak ilçedeki tüm görevlilerle yapılacak koordinasyon toplantısının ardından tüm hazırlıklar tamamlanmış olacak.

Kayıtlar devam ediyor

Öte yandan aralarında milli atletlerle Türk sporunun efsanesi olmuş isimlerin de olduğu çok sayıda sporcunun katılacağı yarışma için kayıtlar devam ediyor. 15 Km Yol Koşusuna internetteki https://caycumayolkosusu.com, 3 Km Halk Koşusuna ise https://forms.gle/z8Aqsq55Jpgwmr79A adresi üzerinden kayıt yaptırılabiliyor.

Birincilik ödülü 10.000 lira

Yarışmanın elit sporcular olarak tanımlanan genel klasmanında birincilik ödülü 10.000, ikincilik ödülü 7.500, üçüncülük ödülü 5.000 TL olarak belirlenirken tüm yaş grupları ve ampute kategorisinde birincilik ödülü 2.000, ikincilik ödülü 1.500, üçüncülük Ödülü 1.000 TL olarak açıklandı.

15 kilometrelik yol koşusuna ülkemizin önemli sporcuları katılıyor

Konula ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çaycuma için son derece önemli bir organizasyonun hazırlıklarını büyük bir heyecanla sürdürüyoruz. Çaycuma’nın spor kenti kimliğini pekiştirecek bir etkinliği bu hafta sonu hayata geçiriyoruz. Bir tür kutlama niteliği de taşıyan etkinlikte, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında, hep birlikte cumhuriyetimiz için koşacağız. 15 kilometrelik yol koşusu ülkemizin önemli sporcularının da bulunduğu geniş bir katılımla yapılacak.” dedi.

Hep birlikte Çaycuma’yız ve bir arada olunca çok daha güzeliz

Kantarcı açıklamalarını, “Bu etkinliği gerçek bir kent imecesi olarak da görüyoruz.  Bu imece ile hem Cumhuriyetimizin 100. yılını hep birlikte kutlayacak, hem de hep bir arada sağlığımız için bir şeyler yapmanın keyfini yaşayacağız. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızı Çaycuma’nın spor kenti kimliğini de pekiştirecek 3 kilometrelik halk koşusuna davet ediyorum. İsteyen koşsun, dileyen yürüsün, dileyen eşi ve çocuğuyla Çaycuma sokaklarında neşeli bir yürüyüşe çıksın. Ben Çaycuma’ya gönül vermiş herkesi o neşeli günde bir arada olmaya çağırıyorum. Çünkü biz hep birlikte Çaycuma’yız ve bir arada olunca çok daha güzeliz.” diyerek tamamladı.