Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çaycuma’da arama ve kurtarma eğitimi

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde VEFAKUT’a arama ve kurtarma eğitimi Zonguldak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından verildi.

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde VEFAKUT'a

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Vicdan, Empati Farkındalık Sosyal Yardımlaşma ve Arama Kurtarma Derneği (VEFAKUT) üyelerine AFAD uzmanları tarafından sahada uygulamalı hafif arama kurtarma eğitimi verilerek, muhtemel durumlara karşı hazırlıklı hale getiriliyor.

VEFAKUT Derneği eğitim sonrası AFAD ekibine teşekkür ederek, “Sık sık afet ve acil durumlar ile karşı karşıya gelebildiğimiz ülkemizde, afet ve acil durumlarda dernek ve birey olarak el uzatabilmek, katkı sağlayabilmek amacı ile 29-30 Eylül ve 1 Ekim 2023 tarihlerinde Çaycuma ilçesinde bulunan Vicdan, Empati Farkındalık Sosyal Yardımlaşma ve Arama Kurtarma Derneğimiz üyeleri olarak katıldığımız AFAD eğitimini tamamladık. Zonguldak AFAD Müdürlüğümüze, sabır ve özveri ile Eğitim veren AFAD Eğitimci arkadaşlara katılımcı gönüllülere, eğitim salonu ve uygulama alanı tahsisinde destek olan Çaycuma Belediyemize, emeği geçen herkese teşekkür eder afetsiz günler dileriz.”

Eğitim çalışmasının ilerleyen günlerde de devam edeceği belirtildi.