Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Devrek Belediyesi’nden okul kantinlerine denetleme

Devrek Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından okullardaki büfe, kafe ve kantinlerde denetimler artırıldı.

Devrek Belediyesi'ne bağlı Zabıta

Devrek’te faaliyet gösteren eğitim kurumları bünyesindeki kantin, kafeterya ve büfe gibi gıda maddesi satışı yapan işletmelerde, gıda maddelerinin yanı sıra hijyen, gıda maddelerinin hazırlanması, çalışma ortamı, çöp kovaları, gıda ürünlerinin son kullanma tarihleri ile yangına karşı alınan önlemlerin yeterliliği kontrol ediliyor. Devrek Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından okul kantinlerinde yapılan denetimlerde, ruhsat, gıda üretim sertifikası, bakanlığın yasaklamış olduğu gıdalar, fiyat tarifesi, hijyen vb. konularda denetim yapıldı.

Kantinlerde satılan gıdaların öğrenciler açısından sağlık şartlarının uygunluğu ve güvenliğinin önemli olduğunu belirten Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “Yeni eğitim eğretim yılının başlamasıyla birlikte çocuklarımızın daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamak amacıyla okul kantinlerindeki denetimlerimizi aralıksız bir şekilde sürdüreceğiz” dedi.