Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Düzce Belediyesi etkinliğinde bisikletle çöp topladılar

Düzce Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte katılımcılar bisikletleri ile çevre temizliğine katkıda bulundu.

Düzce Belediyesi tarafından Avrupa

Düzce Belediyesi 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası ve aynı tarihlere denk gelen 21 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla bir organizasyon düzenledi. Başkan Yardımcısı Beytullah Yılmaz’ın da eşlik ettiği, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün iş birliği ile düzenlenen etkinlikte 300 bisikletli plogging yaptı. İlk önce bisiklet turu yapan katılımcılar daha sonra Millet Bahçesi, 15 Temmuz Parkı ve 23 Nisan Parkı’nda çöp topladı. Böylece hem karbon salınımının azaltılmasına katkı ve hareketlilik için bisiklet kullanımına dikkat çekildi hem de çevre temizliğinin önemi vurgulandı.

Düzce Bisikletliler Kulübü’nün de destek verdiği organizasyon Anıtpark Meydanı’ndaki buluşma ile başladı. Burada yapılan çalışma hakkında bilgiler veren Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Yasin Tüfekçi Avrupa Hareketlilik Haftası ve Dünya Temizlik Günü’nün aynı süreçte olması ile güzel bir organizasyon ortaya çıktığını belirterek, “Avrupa Hareketlilik Haftası’nda Bisiklet Baharı Şenliğimizi bu tarihe denk getirmek istedik. Daha sonra şöyle bir fikir doğdu. ’Koş ve Topla’ plogging etkinliği düzenlemek istedik. Bugün Dünya Temizlik günü olduğu için iki etkinliği bir araya getirmek istedik. Güzel bir etkinlik oldu. Katılanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Temizlik İşleri Müdürü Emrah Gülmez de iki etkinliğin birleştirilmesi dolayısıyla daha etkili olacağına inandığını belirterek çevre temizliğine vurgu yaptı. Gülmez, “Dünya Temizlik Günü Avrupa Hareketlilik Haftası’na denk geldi. Biz ikisini de birleştirmek istedik, hem çevreye bisikletle verilecek bir mesaj var. Plogging etkinliği ile birleştirdik. Çöp toplama etkinliği yapıyoruz. Çevremizi temiz tutalım, lütfen yerlere çöp atmayalım” dedi.