Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Düzce Üniversitesi de Teknofest etkinliğinde

Düzce Üniversitesi de Ankara’da gerçekleştirilen Teknofest etkinliğine katılarak akademik çalışmalarını tanıtma imkanı buldu.

Düzce Üniversitesi de Ankara'da

Cumhuriyet’in 100. Yılına özel olarak bu yıl ülkemizin çeşitli şehirlerinde düzenlenen TEKNOFEST etkinliklerinin Ankara durağında Düzce Üniversitesi; Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM), Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, Uluslararası Ofis Koordinatörlüğü, Düzce Teknopark ile MEKATEK öğrenci topluluğu ve Konuralp Roket takımıyla temsil ediliyor. Ayrıca Düzce Üniversitesi yüksek lisans öğrencilerinin kurduğu Vensocloud takımı Haberleşme ve İletişim Teknolojileri Girişim Yarışması’nda, TBA Akademi takımı ise Eğitim Teknolojisi Girişim Yarışması’nda geliştirdiği ürünlerle iki ekip halinde yarışıyorlar.

Festivale; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Resul Kara, Genel Sekreter Nihat Yıldız, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Kütük ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Tahir Güney de katıldı.

Düzce Üniversitesi öğrencilerinin geliştirdiği roket ve otonom aracın ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördüğü festivalin ilk gününde, Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜTAGAM), DAGEM ile Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nün stantlarında yer alan ürünler de ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Rektör Prof. Dr. Sözbir stantları gezerek öğrencileri tebrik etti

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in açılışına katılan Rektör Prof. Dr. Sözbir ve beraberindeki heyet Düzce Üniversitesi öğrencilerinin ve personellerinin yer aldığı stantları da gezerek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Rektör Nedim Sözbir, festivalin ülkemiz, Düzce Üniversitesi ve gençlerimiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.

3 Eylül gününe kadar açık kalacak

Birçok yarışma ve gösteriye de sahne olacak olan TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye’nin milli teknoloji ekosisteminde kritik rol oynayan bakanlıkların, başkanlıkların, kamu ve özel sektör kuruluşlarının, akademik kurumların ve medya şirketlerinin de aralarında bulunduğu yüzden fazla kurumla birlikte yapılıyor.

İlki 2018 yılında yapılan TEKNOFEST’in bu yıl yurt içinde 7’ncisi, toplamda ise 8’incisi düzenleniyor. Cumhuriyet’in 100. yılında Ankara’da düzenlenen festival, 3 Eylül’e kadar Ankara Etimesgut Havalimanı’nda ziyaretçilerini bekliyor.