Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Düzce Üniversitesi, İzmir’deki TEKNOFEST’e katıldı

Düzce Üniversitesi, İzmir’de düzenlenen TEKNOFEST’e katıldı ve akademik çalışmalarını festival ziyaretçilerine tanıtma imkanı buldu.

Düzce Üniversitesi, İzmir'de düzenlenen

Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak bu yıl ülkemizin çeşitli şehirlerinde düzenlenen TEKNOFEST etkinliklerinin İzmir durağında Düzce Üniversitesi; Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi, Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, Orman Fakültesi Yaban Hayatı Bölümü, Düzce Teknopark ile MEKATEK ve çeşitli öğrenci topluluklarıyla temsil ediliyor. Düzenlenen festivallere büyük bir katılımla başvuran Düzce Üniversitesi öğrenci takımları İzmir’i de boş geçmedi. Çevre İklim ve Enerji Teknolojileri alanında yarışan BİGES öğrenci takımı, geliştirdikleri “Atıklardan Kompozit Hammadde Eldesi” çalışmaları ile finalde Düzce Üniversitesi’ni temsil ediyor.

Siyasetin önde gelen isimlerinin ve önemli kuruluşların temsilcilerinin ziyaret ettiği Düzce Üniversitesi standı, 7’den 70’e herkesin ilgi odağı oldu.

TEKNOFEST’in açılışına katılan Rektör Prof. Dr. Sözbir ve beraberindeki heyet Düzce Üniversitesi öğrencilerinin ve personellerinin yer aldığı stantları da gezerek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. TÜRKSAT, Sarsılmaz, TÜBİTAK gibi Türkiye’nin gelişmesinde önemli hizmetleri olan öncü kuruluşları da ziyaret eden Prof. Dr. Sözbir, yetkililerle görüşerek, geliştirilen yeni ürünler hakkında bilgi aldı.

1 Ekim’e kadar ziyaretçilere açık olacak

Birçok yarışma ve gösteriye de sahne olacak olan TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye’nin milli teknoloji ekosisteminde kritik rol oynayan bakanlıkların, başkanlıkların, kamu ve özel sektör kuruluşlarının, akademik kurumların ve medya şirketlerinin de aralarında bulunduğu yüzden fazla kurumla birlikte yapılıyor.

Cumhuriyet’in 100. yılında İzmir Çiğli Havalimanı’nda gerçekleşen TEKNOFEST, 1 Ekim’e kadar İzmir Çiğli Havalimanı’nda ziyaretçilerini bekliyor.