Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Düzceli balıkçılar av yasağını horonla uğurladı

Düzceli balıkçılar tarafından yapılan kutlamada, 1 Eylül itibariyle sona erecek olan av yasağı dolayısıyla balık ekmek dağıtıldı ve horon oynandı.

Düzceli balıkçılar tarafından yapılan

Ege, Akdeniz ve Karadeniz’de endüstriyel avcılık yapılan balıkçı gemileri için 15 Nisan’da başlayan av yasağı, bugün saat 00.00 itibarıyla bitiyor. Yeni sezon için balıkçılar, yasak döneminde ağlarını ve teknelerini tamir etti. ’Vira bismillah’ diyecek olan Düzceli balıkçılar, yeni sezon için açılış töreni düzenledi. Programa Düzce protokolü de yoğun ilgi gösterdi. Düzce Valisi Selçuk Aslan, Milletvekili Ercan Öztürk, Tarım ve Orman İl Müdürü Esra Uzun balıkçıların açılış programına katılarak, yeni sezonun hayırlı olmasını diledi.

“Kazasız belasız bol bereketli bir av sezonu olsun diyelim”

Yeni sezon açılışına katılan Düzce Valisi Selçuk Aslan, “Bugün özlediğimiz bir heyecanı yeniden başlattığımız bir gündeyiz. Denizlerimizde sürdürülebilirliği sağlamak adına 15 Nisan – 1 Eylül arasında denizlerde avcılık yapmaya bir mola veriyoruz. Deniz canlılarının sürdürülebilmesi için bu elzem olan bir tedbirdir. 5 aylık süre içerisinde balıkçılar denizi özledi. Tüketicilerde sofralarda taze balığı özledi. Bu hasret bugün bitiyor ve 15 Nisana kadar sürecek. Karadeniz’in bereketi ile bizlere sunduğu nimetleri büyükşehirlere Akçakoca limanı üzerinden transfer edilmekte. Kazasız belasız bol bereketli bir av sezonu olsun diyelim. Rastgele diyelim vira bismillah diyelim” ifadelerini kullandı.

Düzceli balıkçılar halka 1 ton ekmek arası balık dağıtırken, horon oynayarak yeni sezona başladı.