Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ereğli’de mücadele ettiği hastalığın kitabını yazdı

Zonguldak’ın ilçesi Ereğli’de uzun süredir Parkinson hastalığı ile mücadele eden Cemal Bekar, “Babam, Ben ve Parkinson” isimli kitabını yayınladı.

Zonguldak'ın ilçesi Ereğli'de uzun

Babasını da aynı hastalıktan kaybeden 62 yaşındaki Cemal Bekar, yıllar içinde hem bu hastalığın genetik bir hastalık olup olmadığı sorusuna cevap aradı. Hem de bu süre zarfında deneyimlediği tedavi yöntemlerini kaleme alarak hastalığın bütün detaylarını anlattı. Hastalığın seyrini hafifletmede egzersizin, sanatın ve sosyal aktivitelerin önemini de vurgulayan Cemal Bekar’ın “Parkinson tembel biz değil” mottosuyla yazdığı “Babam, Ben ve Parkinson” isimli kitabı, Parkinson riskiyle yüzleşenlerin pusulası olacak sloganı ile ilk kitabını basarak hastalığı insanlara tanıttı.

Ereğli‘de yaşayan Bekar, “Bir buçuk yıldan beridir süren bir şikayetim vardı; sol kolum sallanmıyor ve hafif ağrıyordu. Sanırım sıra bana gelmişti. On dakikalık basit bir nörolojik fizik muayene sonrası doktorum; ‘Parkinson başlamış’ dedi. Okuyacağınız tüm satırlar, o günden bugüne kadarki yolculuğumda, birebir tarafımca tecrübe edilmiş, yaşanmış, dersler alınmış ve en nihayetinde Parkinson’a nasıl yenilmediğimin mücadelesi olmuştur.” ifadelerine yer verdi.