Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hafızlık icazet merasiminde Kur’an-ı Kerim ziyafeti

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde müftülük tarafından düzenlenen hafızlık icazet merasiminde konuklara Kur’an-ı Kerim ziyafeti verildi.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde müftülük

Zonguldak’ın Devrek İlçesi Müftülüğü tarafından organize edilen ve Gürbüzler Köyü Kur’an Kursunun düzenlediği 29. hafızlık icazet merasimi katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. İlçesine bağlı Gürbüzler Köyünde bulunan Gürbüzler Köyü Kur’an Kursunda hafızlık icazet merasiminde 20 genç hafız icazetlerini aldı. Türkiye’nin ve bölgenin çeşitli yerlerinden programı takip etmek için gelen misafirlere Kur’an-ı Kerim ziyafeti verildi.

Organize edilen programda davetlilere hitaben konuşan Gürbüzler Köyü Kur’an Kursu Başkan Ertan Akça, “Değerli Misafirler; Devrek Müftülüğü Gürbüzler Köyü Kur’an Kursu 29. Hafızlık İcazet Merasimi ve Kur’an Ziyafeti Programına hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Öncelikle vatanı ve milleti uğruna canlarını feda eden şehit ve gazilerimize Allahtan Rahmet diliyorum. Kursumuzun temelinden bu güne kadar gerek yönetim kadrosunda gerek eğitim kadrosunda ve gerekse gönüllü olarak sayısız hizmetleri bulunan tüm büyüklerimi şükranla yad ediyor, hayatta olanlara hayırlı uzun ömürler, vefat edenlere de Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Biliyoruz ve inanıyoruz ki bu hizmetlerine karşılık amel defterleri hala açık ve sevap yazılmaya devam ediyor. Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyiliğe asla erişemezsiniz. Her ne harcarsanız Allah onu hakkıyla bilir’’ (Al-i İmran -3) Ayeti Kerimesinden ilham alarak Kurslarımızın iaşe ve ibatesini sağlayan hayır hasenat sahibi vakıflarımıza, derneklerimize, bu kurslarımızın yapılmasında ve yaşatılmasında hakikaten bir yumurta misaliyle de olsa tasaddukta bulunan bütün hayır sahiplerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Hepsinden, hepinizden Allah razı olsun. 1983 yılında temeli atılan ve yüzlerce Hafız yetiştiren bu müessesenin günümüz şartlarına uyum sağlaması için Kurs Binasında deprem güçlendirmesi çalışmalarını başlattık. Sizlerin gayret ve yardımı Allah’ın inayetiyle Gürbüzler Köyü Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı olarak hem şahsım hem de yönetim kurulum adına Başta her daim desteğini arkamızda hissettiğimiz Zonguldak İl Müftümüz Aşır Dugun Beye kursumuzu sahiplenen, her derdimize deva olmaya çalışan İlçe Müftümüz Murat Mutlu Beye bu programın organizasyonunda desteklerini esirgemeyen Devrek Belediye başkanımıza Çaydeğirmeni Belediye başkanımıza Devrek ilçe Müftülüğümüze, maddi manevi katkıları ile kursumuzu ayakta tutan tüm hayır sahiplerine, velilerimize, emek veren öğreticilerimize ve gayretle hafız olmaya çalışan tüm öğrencilerimize çok teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Hafızların ve hocaların Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı temsilcileri ve hafızlar eşliğinde bu yıl 29’su gerçekleştirilen organizasyona protokolün yanı sıra çevre il ve ilçelerden yüzlerce davetli katıldı. Devrek Gürbüzler Köyü Kur’an Kursundan hafızlık hıfzını tamamlayan 20 öğrenciye Zonguldaklı ve Devrekli bazı esnaflar tarafından çeşitli hediyeler verilirken, merasim yapılan dualarla son buldu.