Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karabük’te 82 hekim yeni görevlerine başladı

AK Parti Karabük Milletvekilleri Ali Keskin Kılıç ile Cem Şahin tarafından yapılan açıklamada, Karabük’te tek seferde 82 hekim atandığına dikkat çekildi.

AK Parti Karabük Milletvekilleri

Karabük‘te sağlık alanında önemli adımlar attıklarının altını çizen Şahin, fiziki yapının yanında hekim açıklarının da giderilmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Tek seferde 82 hekimin atanmasının önemine dikkat çeken Şahin, “Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize 2 iç hastalıkları uzmanı, endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları uzmanı, enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanı, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, radyoloji uzmanı, tıbbi mikrobiyoloji uzmanı, aile hekimliği uzmanı ve 74 pratisyen hekim ataması yapıldı. Hekimlerimize ve Karabük’ümüze hayırlı olsun” diye konuştu.

Kentteki sağlık ordusuna bu atamaların güç katacağını ifade eden ve atamaların hayırlı olmasını dileyen Keskinkılıç da, “Tek seferde 82 hekimin atanması çok önemliydi. Bu atamalar ile hekim sıkıntısı büyük ölçüde çözülecek. Bunun yanında fiziki alanda da önemli çalışmalarımız var. Beşbinevler Mahallemizdeki hizmet binasının devreye alınması ile fiziki sorunlarda çözüme kavuşacak” ifadelerini kullandı.

Ali Keskin Kılıç ile Cem Şahin, atamalardan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya teşekkür etti.