Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kozlu’da bir mahallede doğalgaz hattı sorunu yaşanıyor

Zonguldak’ın ilçesi Kozlu’da bir mahallede 35 hanenin bulunduğu yerde doğalgaz hattı çalışmasının yapılmamasına tepki gösterildi.

Zonguldak'ın ilçesi Kozlu'da bir

Kozlu ilçesine bağlı İhsaniye Mahallesi Kırlangıç Caddesi’nde bir süre önce doğalgaz çalışmaları başladı. Yetkili firma tarafından başlayan çalışmalarda iddiaya göre 53 hanenin 18’ine hat çekilirken kalan 35 hanenin bulunduğu diğer yarısı için herhangi bir çalışma yapılmadı. Yaşadıkları yere doğalgazın gelmeyeceğini öğrenince şok yaşayan mahalle sakinleri duruma tepki gösterdi. Kozlu Belediyesi’ne çağrıda bulunan vatandaşlar, mağduriyetin giderilmesini istedi.

Aynı zamanda belediyenin mahalledeki çalışmalarını yetersiz bulan mahalleli, kış mevsimi öncesi doğalgaza geçme hayali yaşarken hayatlarının şokunu yaşadıklarını ifade ettiler. 71 yaşındaki Hayri Öztürk, “Mağduriyetin neresinden başlasak bilemiyorum. Her zaman mağduruz. Hangi işimiz olursa olsun Ankara’ya yazmadan hiçbir işimiz görülmüyor. Doğalgaz yapılan yer neredeyse 1 kilometre ve 18 hanenin. Başladıkları yerden burası ise 35 hane. Arada en fazla 150 metre var. Gelmiyor doğalgaz buraya diyorlar. Eğer belediye bize hizmet getiremeyecekse, biz belediyenin hizmetini alamayacaksak, bizi belediyeden çıkarıp köye bağlasınlar” dedi.