Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ZBEÜ öğrencilerin gözdesi olmaya devam ediyor

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ), 2023 YKS Ek Yerleştirme sonuçlarına göre 555 öğrenci tarafından tercih edildi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi

YKS Ek yerleştirmelere göre Denizcilik Fakültesi, Ereğli Eğitim Fakültesi, Fen Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Karadeniz Ereğli Turizm Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna toplamda 86 öğrenci yerleşti. Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Alaplı Meslek Yüksekokulu, Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu, Çaycuma Meslek Yüksekokulu, Devrek Adalet Meslek Yüksekokulu, Devrek Meslek Yüksekokulu, Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı Meslek Yüksekokulu, Karadeniz Ereğli Meslek Yüksekokulu, Zonguldak Meslek Yüksekokuluna ise toplamda 469 öğrenci yerleşti.

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında YKS Ek Kontenjan sonuçlarına göre ZBEÜ’ye yeni kayıt yaptıracak olan öğrenciler 27 Eylül 2023 Çarşamba gününden itibaren 29 Eylül 2023 Cuma günü saat 23:59’a kadar “e-Devlet” kapısı üzerinden elektronik olarak kayıt yaptırabilecek. Elektronik kayıt yaptıramayan öğrenciler 27 Eylül 2023 Çarşamba gününden itibaren 3 Ekim 2023 Salı günü saat 17:00’ye kadar ZBEÜ’nün ilgili birimlerine şahsen müracaat ederek de kayıt yaptırabilecek.