Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ZBEÜ Uluslararası Denizcilik ve Lojistik Kongresi

ZBEÜ Denizcilik Fakültesi’nin düzenlediği Uluslararası Denizcilik ve Lojistik Kongresi’nin kapanış oturumu yapıldı.

ZBEÜ Denizcilik Fakültesi'nin düzenlediği

I. Uluslararası Denizcilik ve Lojistik Kongresinin ikinci gününde, 9 tanesi yüz yüze, 35 tanesi çevrim içi olmak üzere toplam 44 bildirinin sunumu gerçekleştirildi. Yüz yüze sunumlar iki oturum, çevrim içi sunumlar ise üç ayrı paralel oturumlar şeklinde alanında uzman oturum başkanları eşliğinde yapıldı. Yüz yüze sunumların gerçekleştirildiği Piri Reis salonunda denizcilikte enerji verimliliği, atık ısı kazanım sistemleri, güç yönetimi, balast suyu arıtım uygulamaları, şirket itibar yönetimi, aşırı kapasite problemleri, taşımacılık riskleri, yeşil limanlar ve kabotaj kanunu süreçlerine değinildi.

Çaka Bey, Barbaros Hayreddin Paşa ve Turgut Reis salonlarında gerçekleştirilen çevrim içi sunumlarda ise atık yönetimi, deniz kirliliği, limanlarda sürdürülebilirlik, denizcilik sektörü için finansal performans değerlendirmeleri, gemilerde enerji verimliliği, alternatif yakıtlar, yeni ticaret yolları, dekarbonizasyon hedefleri ve çözüm önerileri konuları ele alındı.

Yüz yüze ve çevrim içi sunumların ardından katılımcılarla birlikte Zonguldak Maden Müzesi ve Gökgöl Mağarası ziyaret edildi. Cafe Akademide düzenlenen akşam yemeğinde ZBEÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban Çelikoğlu, I. Uluslararası Denizcilik ve Lojistik Kongresine katılan tüm katılımcılara, sektör paydaşlarına, bildiri yazarlarına teşekkürlerini sundu.