Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zonguldak’ta yeni emzirme polikliniği hizmete girdi

Zonguldak’taki Merkez Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yeni emzirme odası vatandaşların hizmetine sunuldu.

Zonguldak'taki Merkez Kadın Doğum

Düzenlenen törene İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Bilal Cin, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr Mustafa Karadeniz, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Pınar Menderes Turhan, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığında görevli Uzman Sevil Çelik, Hastane Müdürü Rüştü Moğul’un yanı sıra çok sayıda sağlık çalışanları katıldı Törende bir konuşma yapan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr Pınar Menderes Turhan konuşmasında şunları söyledi:

“1-7 Ekim Ülkemizde emzirme haftası olarak kutlanmaktadır. Dünya emzirme örgütü 2023 yılı temasını çalışan ebeveyni güçlendirir olarak belirlemiştir. Hastanemizde 32 haftalık gebelikten itibaren tüm anne adayları ve doğum sonrasında annelere emzirme eğitimi ve danışmanlığı verilmektedir, emzirme ile ilgili sıkıntı yaşayan tüm anneleri emzirme polikliniğimize bekliyoruz.”

Açılışın ardından Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin Konferans salonunda sağlık çalışanlarına yönelik Emzirme Hemşiresi Türkan Karaoğlu ve Eğitim Hemşiresi Nihal Kalıncı tarafından emzirmenin önemi, doğru emzirme yöntemleri ve anne sütünün faydaları konusunda sinevizyon sunumu ile geniş kapsamlı olarak eğitim verdiler.