Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zonguldak’taki apartman cinayetinin sanığı yargılanıyor

Zonguldak’ta bir apartmanda meydana gelen cinayet ve yaralama olayı sanığının yargılanması devam ediyor.

Zonguldak'ta bir apartmanda meydana

Edinilen bilgiye göre geçen yıl Ağustos ayında Zonguldak‘ta meydana gelen olayda aralarında önceye dayalı husumet bulunan ve psikolojik sorunları bulunan Mert Serkan L. (25) apartman yöneticisi olan komşusu Aydın Alkan (58) ve eşi Hacer Alkan (55) ile tartışmaya başladı. Büyüyen tartışmada Serkan L., Aydın Alkan’ı bıçakla yaraladı. Eşi Hacer Alkan’ı ise boğazından bıçakladı. Olayda Aydın Alkan ağır yaralanırken eşi Hacer Alkan ise hayatını kaybetti.

Olaydan sonra yakalanarak tutuklanan “kasten öldürme ve yaralama” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle yargılanan sanık Serkan L., hakim karşısına çıktı. Eşini kaybeden ve kendisi de yaralanan Aydın Alkan, olayın azmettiricisi olarak Serkan L.’nin babası İsmail L.’nin de tutuklanmasını talep etti.

Duruşmada babasının azmettirici olmadığını ve olayı kendisinin işlediğini söyleyen tutuklu sanık Serkan L., “Kesinlikle babam bana azmettirici olmamıştır. Babamla, karşı taraf ve ailesiyle yaşadığımız sorunlar üzerine tartışıyorduk. Hangi yasal yollara başvurup hakkımızı arayacağımızı konuşuyorduk. Babam azmettirmedi ben suçu kendim işledim. Babam olay günü düğündeydi. Ben sürekli karakola düşen bir çocuktum. Agresifim, o yüzden de babam, ‘başına bir şey gelirse Beycuma Cezaevi’nde bakarım’ demişti” dedi.

Savcı, İsmail L.’nin de duruşmaya katılmaması ve söz konusu iddiaların göz önünde bulundurularak tutuklamaya yönelik yakalama emri çıkartılmasını talep etti. Ancak tutuklama talebi İsmail L.’ye atılı suçun değişme ihtimali olduğu ve delil karartma, delillere etki etme ihtimalinin olmaması nedeniyle tutuklama talebinin reddine karar verdi. Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Serkan L.’nin akıl sağlığı raporunun beklenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.