Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zonguldak’taki Kapuz Plajı’nda rekor!

Zonguldak Belediyesi tarafından işletilen Kapuz Plajı’nı son 10 yıl içerisinde yaklaşık 100 bin kişi ziyaret ederken, bu sayının bir rekor olduğu kaydedildi.

Zonguldak Belediyesi tarafından işletilen

Zonguldak Belediyesi’ne ait Kapuz Plajı doğal güzellikleri ve denizle bütünleşen atmosferi, Zonguldaklıların ve şehir dışından gelen misafirlerin yaz aylarında tercih ettiği önemli ziyaretçi noktalarından biri oldu. Günlük yaklaşık 2 bin ziyaretçi sayısına ulaşan plajda hafta sonu ziyaretçi sayısı 3 bini aştı. Yaz sezonu boyunca yaklaşık 100 bin ziyaretçiye ulaştı. Plaj, çoğu halk plajını geride bıraktı.

Plajda görev yapan cankurtaranlar boğulma tehlikelerine karşı bekledi. Kapuz Plajı Cankurtaranı Muzaffer Kaya, “19 Haziran’dan itibaren yoğun bir katılım oldu. Açılıştan bugüne toplamda 100 kişiyi boğulmaktan kurtardık. Vatandaşlarımıza cankurtaranın olduğu bölgede denize girmeyi tavsiye ediyoruz. Vatandaşlar burada keyifli bir şekilde tatillerini geçirebilir. Sezon kapanıncaya kadar bu şekilde vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamaya devam edeceğiz” dedi

Zonguldak Belediyesi’ne ait Kapuz Plaj’ında 13 personel ve 4 cankurtaran ile vatandaşlara hizmetini sürdürüyor. Tesis içerisinde vatandaşlara ilk yardım hizmeti, yeme- içme, tuvalet, kabin, can yeleği ve duş hizmeti veriliyor.